Category

Tradycja zobowiązuje…

Ostatnie dni niewątpliwie poruszyły i wprawiły w stan zakłopotania wszystkich obywateli naszego kraju. Jako pierwsza wystąpiła Magdalena Korzuchowska, która rozstając się z rolą Hanki Mostowiak z popularnego serialu „M jak miłość”, została uśmiercona w jednym z odcinków, podczas wypadku samochodowego z … i tutaj najlepszy moment tej historii. Otóż Hanka zginęła w następstwie urazu odniesionego podczas zderzenia z pustymi kartonami. Na prawdę nie wiem co mam myśleć o twórcach tego serialu, ale nie wątpliwie można było to zrobić w bardziej realny sposób. No cóż czasu nie cofniemy, a dla mnie osobiście to nr 1 do nagrody Darwina. Podsumowując „czarnym humorem” powiem: „Jaki serial, taka śmierć Hanki”.

Po tych dramatycznych momentach opisanych wyżej, czekało na nas jeszcze jedno traumatyczne przeżycie. O tym jaki jest i co sobą reprezentuje zarówno PZPN jako instytucja, jak i sami działacze PZPN`u wszyscy dobrze wiemy. Nie jednokrotnie przekonywaliśmy się o braku myślenia „leśnych dziadków”, tym razem jednak ludzie pzpnu przeszli samych siebie. Jeżeli chcieli zaszokować cały piłkarski kraj, to im się udało. Otóż podczas prezentacji oficjalnych strojów reprezentacji Polski, w których będą rozgrywać mecze podczas najbliższych finałów Euro-2012, niby wszystko ładne, dobry materiał, o małej gramaturze, jednak czegoś na tych koszulkach mi brakowało. Otóż nasze godło zastąpił logo typ PZPNu. Drodzy panowie, od pierwszego swojego meczu, kadra narodowa zawsze grała z orzełkiem na piersi. Wielkie sukcesy jakim niewątpliwie było Mistrzostwo Olimpijskie (1972), srebrny medal olimpijski (1976 i 1992) oraz III miejsce na Mistrzostwach Świata (1974 u 1982).

Mistrzowie Olimpijscy z 1972 roku z Monachium

Zarząd, a może Partia Związkowa Piłki Nożnej przyzwyczaiła nas już do swoich chorych pomysłów i o ile pamięć mnie nie myli to również ten sam producent „wysmażył” nam podobny bubel. Kto mi znajdzie w barwach narodowych granatowy, choć można pójść o krok dalej i powiedzieć gdzie w naszych barwach narodowych znajdziemy kolor chabrowy?

Szkoda że w parze z wielkim piłkarskim świętem w naszym kraju, jakim niewątpliwie będzie Euro-2012, zabawę popsuje nam fakt że piłkarze to tak naprawdę nie będzie reprezentacją Polski, a reprezentacją PZPN`u… Ja osobiście wolałem tradycyjne stroje i trzymam się mocno stwierdzenia „TRADYCJA ZOBOWIĄZUJE – BEZ ORZEŁKA NA PIERSI NIE KIBICUJE!!”